Alarm Sistemleri

Eğer siz de güvenliğinize her anlamda önem veriyorsanız doğru yerdesiniz! MSE Elektrik olarak yangın alarm sistemleri ve hırsız alarm sistemleri konusunda size en yüksek kaliteyle en uygun çözümleri sunuyoruz. Eğer siz de alarm sistemi fiyatları, yangın alarm sistemi fiyatları ve hırsız alarm sistemleri fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız sayfamızı incelemeye devam edin; ya da bizi 0216 484 21 79 numaramızdan arayın.

Yangın alarm sistemleri nedir?

Yangın alarm sistemleri nedir sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yangın alarm sistemleri yangının oluşması durumunda uyarı veren sistemlerdir. Unutmayın yangın alarm sistemi montajı yaptırmak sadece evinizi değil hayatınızı da kurtarır.

Yangın ve ateş ile ilgili mutlaka bilmeniz gerekenler nelerdir?

Eğer yangın alarm sistemleri kurdurmak istiyorsanız bu bilgiler isteğinizin yerinde bir istek olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Tüm yangınların 4/2’si geceleri meydana gelmektedir.
 • En yaygın yangın nedenleri arasında elektriksel kusurlar, yatakta sigara içmek veya ateşle oynayan çocuklar bulunmaktadır.
 • Tüm yangın kurbanlarının % 89’ı ateş sonucu değil, duman zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetmiştir.
 • Duman dedektörleriyangınlarda hayatta kalma şansını ciddi oranda arttırır.
 • Birçok yerde, duman dedektörleri kanunen zorunludur. Bir yangın çıktıktan sonra yangının oluştuğu ortamdan çıkmak için 1 ile 5 dakika arasında zaman bulunmaktadır. Yangın dedektörünün olmaması yani yangın alarm sisteminin kurulmamış olması; zehirli gazlar neticesinde solunumu ve yönlenmeyi zorlaştıracaktır.

Yangın alarm sistemlerinin avantajları nelerdir?

Yangın alarm sistemi, yangın alarm sistemleri ve yangın alarm sistemleri fiyatları dendiği zaman önümüze birçok sistem çıkmaktadır. Bu noktada yangın alarm sistemlerinin birçok faydası bulunmaktadır. Yangın alarm sistemleri 9V pilli modellerin kurulumu oldukça kolaydır ve mevcut nesnelere kolayca monte edilebilmektedir. Yangın alarm sistemlerinin kullanımı da kolaydır ve 10 yılda bir yenilenmesi yeterli olacaktır. Duman dedektörlerini yangın sistemine entegre etmek mümkündür. Bununla birlikte yanıcı gazlar ve karbonmonoksit için gaz dedektörleri güvenliği arttıracaktır.

Yangın alarm sistemleri yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yangın alarm sistemlerinde noktasal tespit büyük önem taşımaktadır. Sistem tasarımı kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalı; bölge sayısı arttırılmalı ve dedektör sayısı minimum seviyede tutulmalıdır.

Karbonmonoksit hakkında gerçekler nelerdir?

Karbonmonoksit hakkında gerçekleri şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Karbonmonoksit tatsız ve kokusuzdur. Bu yüzden haberdar olmayı zorlaştırmaktadır.
 • 160 ppm konsantrasyonunda; baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, uyuşukluk gibi semptomlar kendini belli etmektedir.
 • 000 ppm (solunum havasındaki % 1.5 CO) yükünden ölüm, maksimum 3 dakika içinde gerçekleşir.

Karbonmonoksit, sıvı veya katı yakıt yakılarak üretilir. Bu gaz bacadan kaçmaz, ancak odaya negatif basınçla girerse tehlikeli hale gelir. CO hızla zehirlenmeye neden olan, görünmez, kokusuz ve tatsız bir gazdır. Bu yüzden yüksek konsantrasyonda bilinç kaybına, kalp durmasına ve solunum durmasına ardından da beyin hasarına ve nihayet ölüme yol açmaktadır. Genellikle, karbonmonoksit zehirlenmesinde kurbanlar kendilerini iyi hissetmediklerinin farkında olsalar da yönlerini kaybedebilirler. Ve daha sonrasında binadan çıkamayabilirler. Özellikle tehlikeli, mağdurun genelde uyanmadığı için uyku sırasındaki etkidir.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayın: Yangın Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri nedir?

Hırsız alarm sistemleri evinizi işyerinizi hırsızlardan koruyan oldukça önemli sistemlerdir. Evinize ve işyerinize göre özelleştirilen bu sistemler; yüksek donanımlı koruma sağlamaktadır. Araştırmalar hırsız alarm sistemlerinin hırsızları caydırdığını göstermektedir. Bu sistemlerde acil durumlarda harici siren devreye girer. Eğer istenirse iç siren de konulabilir. Ayrıca alarmın başlaması ile telefon çevirici vasıtasıyla özel numaraya, güvenlik görevlisine ve polise arama yapılabilir.  Hırsız alarm sistemleri tıpkı su, gaz ve duman alarm sistemleri gibi yüksek güvenlik ve konfor sunar.

 Hırsız alarm sistemleri kurulurken nelere dikkat edilmelidir?

Hırsız alarm sistemleri kurulurken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan bir tanesi sistemin profesyonel bir şekilde kurulması gerekliliğidir. Bu, doğru sistemin seçimi, bileşenlerin doğru yerleştirilmesi ve ilgili kurulumun yanı sıra, bireysel detektörlerin hassasiyetinin ayarlanması ve sistemin alışkanlıklarınıza uyarlanması ile başlar. Bu yüzden profesyonel ellerde olmanız oldukça önemlidir. Araştırmalar hırsız alarm sistemlerinin hırsızlar için caydırıcı bir sistem olduğunu göstermektedir. Eğer siz de hırsız alarm sistemleri ve hırsız alarm sistemleri fiyatları gibi aramalar yapıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hırsız güvenlik sistemleri dışında güvenliğime nasıl katkı sağlarım?

Hırsız güvenlik sistemleri dışında güvenliğinize şu şekilde yardımcı olabilirsiniz:

 • Evinizin tüm girişlerine hareket sensörlü ışıklar kurun.
 • Anahtarınızı paspas, saksı ve ev girişi gibi yerlere koymayın.
 • Düzenli olarak pencere ve kapılarınızın kitli olduğunu kontrol edin.
 • Tırmanmayı sağlayacak yerler ile geçişleri kesin.
 • Dışarıdaki prizlerin içeriden kapatılabilir olduğundan emin olun.
 • Tatildeyseniz düzenli olarak birisinin posta kutunuzu boşaltmasını isteyin.
 • Ev içi aydınlatmalarınızı zamanlı ve uzaktan yönetilebilir olarak ayarladıysanız farklı zamanlarda ışığınızı açın.

Yüksek kaliteli hizmet için: MSE Elektrik

Detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz: İstanbul elektrikçi iletişim

Instagram adresimizi takip edebilirsiniz: MSE Elektrik Instagram

MSE Elektrik olarak 20 yılı aşkın bir süredir çözüm odaklı yaklaşımımızla müşterilerimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu doğrultuda İstanbul’un her ilçesi ve mahallesi için elektrik ustası dendiği zaman akıllara ilk gelen isimlerden bir tanesi oluyoruz. Alarm sistemi, alarm sistemleri, ev alarm sistemleri, alarm sistemi fiyatları, yangın alarm sistemleri, hırsız alarm sistemleri fiyatları gibi aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz! Siz de bizi tercih etmek isterseniz 0216 484 21 79 no’lu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.