Güvenlik Kamera Sistemleri

Eğer siz de güvenlik kamera sistemleri, güvenlik kamera fiyatları, güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi, güvenlik kamerası seti ve kablosuz güvenlik kamera fiyatları gibi aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz. MSE Elektrik olarak güvenlik kamerası hususunda tüm isteklerinize uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli bir şekilde cevap veriyoruz. Bizimle 0216 484 21 79 numaramızdan iletişime geçebilir veya hizmet detaylarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Güvenlik kamerası sistemleri nedir?

Birçok kişi işyerine veya evine güvenlik kamerası taktırmak isteyerek internette güvenlik kamera sistemleri fiyatları ve güvenlik kamera sistemleri modelleri gibi aramalar yapmaktadır. Her şeyden önce güvenlik kamerası nedir sorusunu cevaplamakta büyük fayda vardır. Güvenlik kamerası sistemleri belli bölgelerin gerçek zamanlı ve kayıtlı olarak izlenmesine yarayan sistemlerdir. Güvenlik kameraları kullanışlıdır ve yüksek güvenlik sağlamaktadır. Kurulum aşamasında bilinmesi gereken yasal ve teknik konular ekibimizde bulunan uzman personeller tarafından sizlere aktarılacaktır. Modern güvenlik kameraları genellikle CCTV AHD Kamera sistemi şeklinde adlandırılmaktadır. Boyutlarına ve kendi altyapılarına bağlı olarak çeşitli modelleri mevcuttur. Analog kamera sistemleri ve dijital kamera sistemleri IP ağlarına entegre edilebilmektedir. Ev için kullanılan IP kameralar oldukça kullanışlıdır ve akıllı telefonlar aracılığıyla hızlı bir şekilde güvenlik kamerasına erişmeyi sağlar. Güvenlik kamera sistemlerinin kurulumunda ekip büyük öneme sahiptir. İşletme, kurulum ve planlama eksiksiz bir şekilde yapılmalı; yasak ve teknik prensipler gözetilmelidir. Tüm bunlar güvenlik kamera sistemlerinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Mesela iyi çalışan bir kamera sisteminde; herhangi bir suç durumunda kanıtlar gerekli olduğunda hızlı bir şekilde görüntüler servis edilebilmektedir.

Güvenlik kameraları neden önemlidir?

Güvenlik kameraları birçok açıdan önemlidir. En belirgin ve öne çıkan nedenler kanıtların korunması, uzaktan izleme ve önlemedir. Bu durumun derinine indiğimiz zaman şunları görmemiz mümkündür; güvenlik kameraları tam anlamıyla güvenliğin bir parçasıdır. Bu durum birçok açıdan geçerlidir. Her şeyden önce mülk sahiplerinin her şeyi önceden görmesini ve müdahale etmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte suçlu grubu güvenlik kameralarını gördükleri zaman suç işlemekten vazgeçebilirler.

Güvenlik kameraları özellikleri nelerdir?

Güvenlik kameraları modellerinde birçok özellik bulunmaktadır. Kameralar birçok sisteme entegre edilebilmektedir. Yüksek kaliteli ağa sahip olan sistemler uzaktan izlemeye elverişlidir. Belli hareket kalıplarında e-posta, uygulama ve SMS gibi sistem ve programların üzerinden haberdar olabilmek mümkündür. Bu bildirim ile birlikte izlenen alanla anında iletişim sağlayabilir ve neler olup bittiğini görebilirsiniz. Bununla birlikte güvenlik kamera sisteminizle kamera görüntülerinizi kaydedebilirsiniz. Hırsızlık ve suç gibi durumlarda görüntülerin kaydolduğu harddiske kolay bir şekilde ulaşabilir ve kanıt olarak sunabilirsiniz. Tabii ki kanıtları korumak için yasal olan görüntü verilerinin kullanılabileceği unutulmamalıdır. Bu da sadece doğru teknik ekiple beraber kurulmuş bir güvenlik kamera sistemiyle mümkündür. IP güvenlik kameraları mülk üzerindeki her hareketi ve etkinliği kaydetmektedir. Hareket sensörü bir kişiye veya hareket eden bir başka bir şeye çarptığı zaman cihaz sahibine push mesajı gönderilmekte ve bilgilendirilmektedir.

Güvenlik kamerası seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Güvenlik kamerası seçilirken birçok şeye dikkat etmek gerekmektedir. Her şeyden önce ihtiyacın ne olduğu tam anlamıyla kesinleştirilmelidir. Bu şekilde planlanıp kurulabilmektedir. Kameranın uygun açıyla çekmesi ve kayıt sisteminin kaliteli olmasına dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Aynı şekilde kameranın bulunacağı ortam gözetilmeli ve bu şekilde kasa seçilmelidir. Mesela dış mekân güvenlik kameralarında dış etkenler hesaba katılmalıdır. Korumalı kuru kamera ya da buklet kamera bunlardan bazılarıdır.

Güvenlik kamera sistemlerinde arıza oranı nedir?

Güvenlik kamerası sistemleri ne kadar kaliteli olursa olsun yanlış montaj, sorun yaşanmasına neden olur. Bununla birlikte hard disk, adaptör ve kablo gibi malzemelerin kesinlikle kaliteli olması gerekmektedir. Bütün ürünlerin düşük arıza oranıyla çalışmasındaki en büyük etken tecrübeli ve profesyonel teknik ekibimizdir.

Güvenlik kamera sistemleri hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Kısacası her yerde güvenlik kamera sistemleri kullanılabilmektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Kamu Kurum ve Kuruluşları
 • Büyük ve Küçük Ölçekli işletmeler
 • Asansörler
 • AVM’ler
 • Otoparklar
 • Stadyumlar
 • Ofisler
 • Park ve Bahçeler
 • Evler

Güvenlik kamera sistemlerinin avantajları nelerdir?

Güvenlik kamerası sistemlerinin birçok avantajı ve faydası bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

 • Can ve mal güvenliğini korumaya yardımcı olur.
 • Her ayrıntıyı her noktayı ve saniyesini görüntüleyip kaydeder.
 • Hırsız, cinayet vs gibi suçlarda polise büyük kolaylık sağlar.
 • Birçok suçun önüne geçmeyi beraberinde getirir.

Yüksek kaliteli hizmet için: MSE Elektrik

Detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz: İstanbul elektrikçi iletişim

Instagram adresimizi takip edebilirsiniz: MSE Elektrik Instagram

Güvenlik kamera fiyatları, güvenlik kamera sistemleri, güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi, güvenlik kamerası setleri gibi aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz! MSE Elektrik olarak 20 yılı aşkın bir süredir çözüm odaklı yaklaşımımızla müşterilerimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu doğrultuda İstanbul’un her ilçesi ve mahallesi için güvenlik kamera sistemleri dendiği zaman akıllara ilk gelen isimlerden bir tanesi oluyoruz. Siz de bizi tercih etmek isterseniz 0216 484 21 79 no’lu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.