Uydu Ve Çanak Kurulumu

Televizyon artık hayatımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi. İyi kurulmuş bir uydu veya çanak ise yaşam kalitenizi üst seviyelere çıkarmak için biçilmiş kaftan. Eğer siz de uydu kurulumu ve çanak kurulumu yaptırmak istiyor ve internette uydu kurulumu, Turksat uydu kurulumu, Vestel uydu kurulumu, Philips tv uydu kurulumu, Goldmaster uydu kurulumu, LG tv uydu kurulumu, NEXSTAR uydu kurulumu, çanak anten montajı, çanak anten ayarı, çanak anten kurulum fiyatları gibi aramalar yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Kaliteli bir hizmet almak için MSE Elektrik olarak bizimle 0216 484 21 79 numaramızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Uydu nedir?

Uydu aslında anten kurulumu ile bağdaşmıştır. Dünyanın yörüngesinde bulunan uydu, uzayda bir nevi ayna görevi görmektedir. Yerden aldığı sinyalleri tekrardan dünyaya göndermektedir. İnsanlar ise anten kurulumu ile uyduların sunduğu TV yayınlarını kaliteli bir şekilde izlemektedir. Eğer siz de uydu kurulumu ve uydu kurulumu fiyatları gibi aramalar yapıyorsanız MSE Elektrik olarak bizimle 0216 484 21 79 numaramızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Uydu kurulumu & montajı

MSE Elektrik olarak markası ne olursa olsun uydu sistemi alıcıları için tamir, arıza, bakım, montaj, ayar ve satış hizmeti sunmaktayız. Uzman ekibimizle birlikte yer tespiti yaptıktan sonra ihtiyacınız olan en uygun ve kaliteli çözümü sizlerle sunmaktayız.  Unutmayın malzeme ve ürünlerin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun kurulumu yapacak kişilerin kalitesi ve deneyimi de büyük önem taşımaktadır. Yanlış kurulum sinyal ve performansın düşük olmasını sağlayacaktır. Mesela LNB ayarı yaparken 1 veya 2 mm hata yapılması performansın %20 civarı düşmesine neden olacaktır. Turksat, Vestel, Philips, Goldmaster, Nexstar, LG TV, Next & NexStar, Tivibu, D-Smart, Digiturk, Teledünya gibi gibi televizyonların, alıcıların ve uyduların kurulumunu yapmaktayız. Tüm marka ve modeller için bizimle 0216 484 21 79 no’lu numaramızdan iletişime geçin.

Çanak anten nedir?

Her şeyden önce çanak anten nedir sorusunu cevaplayalım; çanak anten en basit anlamda uydu sinyallerini almayı ve göndermeyi sağlayan sistemlerdir. İhtiyaçlara göre farklı boylarda üretilirler. Delikli, multifocus, ofset, fat ve parabol gibi birçok çanak anten çeşidi bulunmaktadır. 45 cm’den 5 metre çapa kadar çanak antenler mevcuttur. Eğer siz de çanak anten kurulumu fiyatları, çanak anten kurulumu İstanbul, çanak anten ayarlama, çanak anten ayarı, çanak anten montajı gibi aramalar yapıyor ve kaliteli hizmet veren bir elektrikçi arıyorsanız MSE Elektrik olarak bizimle 0216 484 21 79 numaramızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çanak anten parçaları nelerdir?

Çanak anten; ayak bağlantısı için gerekli dubeller, bağlantı vida somun ve parçaları, ayak takımı, anten gövde maunt takımı, çanak anten tepsisi ve anten gövde maunt takımı gibi kısımlardan oluşmaktadır.

Çanak anten çeşitleri nelerdir?

Çanak anten kurulumu İstanbul gibi aramalar ile karşınıza çanak anten kurulumu ve çanak anten montajı hizmeti veren birçok firma çıkabilir. Bu seçimi yapmadan önce çanak anten çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede çanak anten kurulum fiyatları alırken kolay seçim yapmayı da beraberinde getirecektir.

Parabolik Çanak Antenler: Geniş açılı bir gövdeye sahip olan parabolik çanak antenler yüksek verim almayı sağlar. Gelen sinyaller kablo, kollar ve LNB tarafından engellendiği zaman verim %60 olabilir.

Offset Çanak Antenler: Offset çanak antenler ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Elips şeklindedir ve verim %75 oranındadır.

Flat Çanak Antenler: Flat İngilizce bir kelimedir ve ”düz” anlamını taşımaktadır. Kare şeklinde olan bu antenler daha dekoratiftir ve kolay temizlenebilir. Boyutu küçüktür fakat diğerleriyle aynı verimi yakalayabilmektedir.

Multifocus Çanak Antenler: Birden fazla LNB monte edilebilen bu antenlerde, birden fazla uydu sinyali yakalanabilir.  Bu çanak antenlerde Türksat, Hotbird, Eurobird, Astra gibi uydular beraber izlenebilmektedir.

Çanak anten kurulumu & montajı

Çanak anten kurulumu hassasiyet gerektiren bir yapıya sahiptir. Çanak antenin doğru kurulmaması daha sonraki süreçlerde sorunların meydana gelmesini beraberinde getirecektir. Bu yüzden çanak anten kurulumu İstanbul ve çanak anten kurulum fiyatları gibi aramalar yapıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uydu Ve Çanak Kurulumu İçin: MSE Elektrik

MSE Elektrik olarak 20 yılı aşkın bir süredir çözüm odaklı yaklaşımımızla müşterilerimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu doğrultuda İstanbul her ilçesine hizmet veriyoruz. Eğer siz de uydu kurulumu, Turksat uydu kurulumu, Vestel uydu kurulumu, Philips uydu kurulumu, Goldmaster uydu kurulumu, Nexstar uydu kurulumu, LG tv uydu kurulumu, çanak anten ayarlama, çanak anten kurulum, çanak anten ayarı, çanak anten montajı gibi aramalar yapıyorsanız bizi tercih edebilirsiniz; 0216 484 21 79 no’lu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüksek kaliteli hizmet için: MSE Elektrik

Detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz: İstanbul elektrikçi iletişim

Instagram adresimizi takip edebilirsiniz: MSE Elektrik Instagram

MSE Elektrik olarak 20 yılı aşkın bir süredir çözüm odaklı yaklaşımımızla müşterilerimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu doğrultuda İstanbul’un her ilçesi ve mahallesi için elektrik ustası dendiği zaman akıllara ilk gelen isimlerden bir tanesi oluyoruz. Siz de bizi tercih etmek isterseniz 0216 484 21 79 no’lu numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.